Door Sandra – Gepubliceerd op 22 juli 2026 / Bijgewerkt op 19 september 2026
Wanneer een online casino in België de deuren opent, is de eerste vraag niet of het er mooi uitziet, maar of het standhoudt. Fortuna Casino startte op 19 maart 2026 met iets meer dan 560 spellen; vier maanden later nadert de catalogus het duizendtal.
Deze volledige review van Fortuna Casino in België maakt de balans op van wat de nieuwkomer echt aanbiedt, waarin hij beter doet dan zijn voorgangers en wat je tussen de regels van zijn mystieke universum moet lezen. Een aankomst die past in de golf nieuwe online casino’s in België, een beweging die we van dichtbij volgen sinds ons overzicht van Belgische online casino’s.

Fortuna Casino
SpelenFortuna Casino in het kort
| Exploitant | Fortuna 2000 SRL/BV |
| Site | fortunacasino.be |
| Vergunning | B+4910, afgeleverd door de Kansspelcommissie op 1 juli 2025 |
| Verbonden speelzaal | Golden Palace Lier (Vlaanderen) |
| Opening | 19 maart 2026 |
| Minimumleeftijd | 21 jaar |
| Catalogus | Bijna 1 000 spellen, tegenover 562 bij de start |
| Studio’s | 18 in de filter, tegenover 14 bij de opening |
| Aanbod | Slots, dice games, live casino, roulette, blackjack, crash games, virtueel casino, virtuele sporten |
| Eigen jackpots | Golden, Silver en Bronze |
| Getrouwheid | De Club: missies, punten en toernooien |
| Minimumstorting | 5 € |
| Wettelijk plafond | 200 € per week |
| Betalingen | Bancontact, Visa, Mastercard, Instant Deposit |
| Uitbetalingen | Instant Payout, beschikbaar vanaf de opening |
| Mobiel | Responsive site, geen app in de stores |
| Welkomstbonus | Geen — wettelijk verboden in België |
De vergunning B+4910 van Fortuna, verbonden aan een zaal in Lier
Fortuna 2000 baat de site uit onder vergunning B+4910, verkregen op 1 juli 2025 en in dienst genomen op 19 maart 2026. Die acht maanden tussen toekenning en opening zijn niets bijzonders: de Belgische wet verplicht elk online casino van het type B+ om verbonden te zijn met een fysieke vestiging, hier de zaal Golden Palace in Lier. Achter elke Belgische dice-site schuilt met andere woorden een echte automatenzaal, met muren, personeel en controles.
Die architectuur verklaart veel van wat spelers vaststellen zonder de oorzaak te kennen: het overwicht van de dice games, de afwezigheid van bepaalde formats die aan A+-vergunningen zijn voorbehouden, en de verplichte aanwezigheid van preventiemiddelen. Wie zich in het onderwerp wil verdiepen, vindt in de lijst van legale Belgische exploitanten wie wat bezit.
Een catalogus die in vier maanden van 562 naar bijna 1 000 spellen ging
Dat is het meest sprekende gegeven van deze test, en het vereist dat je de site op twee momenten hebt bekeken. Bij de opening in maart toonde Fortuna 504 slots en 58 dice games van 14 studio’s — een eerbare start, zonder meer. In juli scheert de teller langs het duizendtal titels en toont de filter 18 studio’s. Ongeveer driekwart groei op één kwartaal: de belofte van uitbreiding die bij de lancering werd gedaan, is nagekomen, wat in deze sector niet altijd het geval is.
De vooruitgang leest zich trouwens af aan de indeling van de startpagina, waar een volledige rij aan « nieuwe leveranciers » is gewijd — een teken dat de integratie van studio’s in een stevig tempo doorgaat.

De 18 studio’s van Fortuna: een ongewone bezetting voor de Belgische markt
De rangschikking van de studio’s houdt een echte verrassing in. Van de 18 vermelde namen, samen goed voor ongeveer 800 titels, gaat de eerste plaats niet naar een Belgische vaste waarde maar naar Betsoft.
| Betsoft | 142 spellen |
| Air Dice | 116 spellen |
| Amusnet | 101 spellen |
| Tada Gaming | 68 spellen |
| Gaming1 | 60 spellen |
| BF Games | 49 spellen |
| Endorphina | 36 spellen |
| Darwin | 35 spellen |
| Greentube | 34 spellen |
| Pragmatic Play | 30 spellen |
| Evolution Gaming / Ezugi | elk 28 spellen |
| EGT Digital | 23 spellen |
| E-Gaming | 22 spellen |
| Erron Games | 13 spellen |
| Wazdan, Mascot, Formula Spin | 7, 5 en 3 spellen |
Wat Fortuna echt onderscheidt, zijn de namen die je elders in België nauwelijks tegenkomt: Tada Gaming, Erron Games, Darwin, Formula Spin, Mascot. Waar de meeste B+-platformen dezelfde rotatie studio’s serveren, biedt deze catalogus een echt stuk onbekend terrein. Voor wie de markt al heeft afgeschuimd, is dat wellicht het meest concrete argument van de site. Nieuwsgierigen vullen aan met onze afdeling online slots, waar we de titels stuk voor stuk ontleden.
De slots en dice games van Fortuna: de echte aard van de catalogus
Een woord eerlijkheid over de werkelijke samenstelling van het aanbod is op zijn plaats. De rijen « populair » en « promo » van de startpagina worden vrijwel volledig ingenomen door bewerkingen in diceformaat: Gates of Olympus Dice, Sweet Bonanza 1000 Dice, Big Bass Dice, The Dog House Dice, Sugar Rush Dice, Fruit Party Dice, Joker’s Jewels Dice. Wie klassieke slots komt zoeken, vindt vooral hun omgezette versies — een rechtstreeks gevolg van het B+-regime, geen willekeurige keuze van de exploitant.
De eigenlijke dice-afdeling is compleet en goed opgebouwd: de grote klassiekers van Air Dice staan er, van Mega Wheels tot Infinity Dice via Pure Deluxe en Mystery Deal, met daarbovenop een categorie « Lancez les dés » die Plinko, Sic Bo, Craps en Bac Bo in live-versie bundelt. Onze pagina over online dice games neemt ze door.
Exclusiviteiten, na amper vier maanden
Opmerkelijk voor zo’n jonge site: meerdere titels dragen een exclusiviteitsbadge, waaronder Pirate Queen 2 Dice van Tada Gaming, Charming Lady’s Boom Dice van Greentube, 5 Shining Roll van EGT Digital en Golden Cubes van Erron Games. Exclusiviteiten binnenhalen veronderstelt rechtstreekse akkoorden met de studio’s, wat veel zegt over de ambitie van de exploitant — en de catalogus titels bezorgt die je bij de buren niet terugvindt.
De drie Fortuna-jackpots: Golden, Silver en Bronze
Het eigen jackpotsysteem is een van de geslaagde onderdelen van de site, omdat het leesbaar is. Drie niveaus, drie werkelijk verschillende mechanieken, elk in één zin uitgelegd.
De Golden Jackpot is de klassieke progressieve: hij klimt zonder tijdslimiet of aftelklok en kan op elk moment vallen. De Silver Jackpot werkt omgekeerd: hij start op een vastgelegd bedrag, groeit aan, en moet afgaan vóór hij zijn plafond bereikt — een « must drop »-mechaniek die het wachten meetbaar maakt. De Bronze Jackpot ten slotte valt elke dag, gegarandeerd vóór het einde van zijn dagcyclus. Waar sommige concurrenten niveaus opstapelen zonder ooit uit te leggen wat ze in gang zet, heeft Fortuna de moeite van de duidelijkheid genomen.

De Club: missies en toernooien in plaats van bonussen
Omdat welkomstbonussen in België sinds 2020 verboden zijn, verschuift de animatie elders naartoe.
Fortuna bouwde de zijne rond de Club: missies die op vaste data vernieuwen, punten om te verzamelen — de startpagina kondigde bijvoorbeeld duizend te verdienen punten aan — en toernooien met hun eigen spelselectie, hoofdzakelijk Pragmatic Play-titels in diceversie. Het principe herneemt de logica die de grote Belgische exploitanten al toepassen: binden via betrokkenheid in plaats van via de belofte van geld voor niets.
De startpagina toont ook haar recentste winnaars, met bedragen van enkele honderden euro’s tot 5 000 €.
Uitbetaling bij Fortuna Casino: Instant Payout en de grenzen
| Minimumstorting | 5 € |
| Stortingsplafond | 200 € per week, vastgelegd door de Kansspelcommissie |
| Betaalmiddelen | Bancontact, Visa, Mastercard, Instant Deposit |
| Uitbetalingen | Instant Payout, actief vanaf dag één |
| Verificatie | Verplicht vóór het spelen, via itsme of officieel document |
Het instapticket van 5 € plaatst dit online casino bij de toegankelijkste van de Belgische markt. Het plafond van 200 € per week is dan weer geen beslissing van de exploitant maar een regel die voor alle Belgische casino’s geldt, enkel opwaarts aanpasbaar na controle bij de Nationale Bank.
Aan de uitgangszijde staat Instant Payout sinds de opening in de etalage; de exploitant publiceert echter geen cijfermatige termijn en geen uitbetalingsplafond, wat we graag hadden vergeleken met de casino’s met de snelste uitbetalingen. Voor stortingen blijft betalen met Bancontact de meest directe weg.
Registratie: itsme en verplichte verificatie vóór het spelen
Een account openen kan via de itsme-app of via een handmatig formulier met identiteit, adres en rijksregisternummer. Eén reglementair detail verdient aandacht: sinds mei 2025 moet de identiteitscontrole vóór het spelen gebeuren, en niet langer bij de eerste uitbetaling. Zonder die stap is storten, spelen of innen onmogelijk.
De omweg via de casino’s die itsme aanvaarden blijft de snelste route, want de verificatie verloopt dan automatisch. Eén account per persoon, strikt persoonlijk, zoals overal op de legale markt.
De mobiele ervaring
Fortuna heeft geen applicatie in de App Store of de Play Store. De mobiele site is responsive en werkt naar behoren, maar het ontbreken van een app blijft een tekort tegenover de gevestigde exploitanten die er wél een aanbieden, vaak met meldingen en biometrische toegang. Voor een casino van vier maanden is dat niet verrassend; op te volgen in de komende maanden.
Verantwoord spelen: vier instrumenten vanaf dag één
Het platform bevat de vier verwachte voorzieningen: instelbare stortingsplafonds, beperking van de speeltijd, zelfuitsluiting en aansluiting op het nationale EPIS-register. Die instrumenten zijn verplicht voor elke Belgische vergunning, maar hun volledige beschikbaarheid meteen bij de opening verdient vermelding — sommige exploitanten rollen ze met vertraging uit. Onze richtlijnen voor verantwoord spelen leggen uit hoe je ze gebruikt.
De zwakke punten van Fortuna Casino
Geen enkel casino is perfect, en dit heeft zones die benoemd moeten worden.
De verhaallijn stelt een echt probleem ten gronde. Het universum van Fortuna is gebouwd op het mystieke register: laat de sterren je naar je winst leiden, drie kosmische krachten, het lot zijn werk laten doen als stap in de ontdekkingstocht. Dat is ontegensprekelijk onderscheidend in een markt waar alle sites op elkaar lijken, en het blijft hangen.
Maar één zin van de site gaat verder dan het decor: ze beweert dat de dice games niet enkel op geluk berusten, maar ook op je vermogen om het lot te beïnvloeden. Dat klopt niet, en die onjuistheid is niet onschuldig.
In plaatsingsspellen kiest de speler inderdaad waar zijn dés landen — die keuze wijzigt het uitzicht van een beurt, nooit de wiskundige verwachting van het spel, die volledig vastligt via de generator van willekeurige getallen en het terugkeerpercentage. Het idee voeden dat intuïtie, strategie of een sterrenstand het toeval zou kunnen ombuigen, versterkt de illusie van controle, een van de erkende drijfveren van problematisch speelgedrag. Op een site die verder goed uitgerust is met preventiemiddelen, is die tegenstrijdigheid opvallend.
De catalogus is uniformer dan hij lijkt. Achter het etiket « slots » gaat de overgrote meerderheid van de populaire titels schuil als dice-bewerking. Dat is de spelregel onder B+-vergunning, maar je weet het beter vooraf dan nadat je een klassieke slotcatalogus verwachtte.
De bonusaankoop krijgt een eigen afdeling, onder de noemer « beheers je lot ». Herinneren we aan wat die functies werkelijk doen: rechtstreekse toegang tot een bonusronde kopen wijzigt het rendement van het spel niet, het concentreert de variantie op één moment, tegen een hoge onmiddellijke prijs. Een optie voor wie zijn budget vooraf vastlegt.
Ten slotte is de hulpdienst onzichtbaar vanaf de startpagina. De voettekst verwijst naar de gebruiksvoorwaarden, het privacybeleid, de cookies en verantwoord spelen — maar geen enkele contact-, hulp- of FAQ-link staat er. Op een recente site, waar vragen frequent zijn, is dat een reëel ergonomisch gebrek.
Fortuna tegenover de Belgische zwaargewichten
Deze nieuwkomer vergelijken met Napoleon Games of Circus zou oneerlijk zijn op volume: waar die laatsten 10 000 titels en meer op de teller hebben, biedt Fortuna er een tiende van. Maar de vergelijking wordt interessant op andere terreinen. De drie eigen jackpots doorstaan de toets met de permanente jackpots van Circus, en de Club speelt dezelfde rol als de omzetbare punten van de grote exploitanten. Fortuna heeft daarentegen geen sportluik, en zijn catalogus blijft toegespitst op het dice-segment. De volledige rangschikking staat in onze vergelijking van de beste online casino’s.
Ons oordeel over Fortuna Casino
Ons oordeel over Fortuna Casino in België past in één zin: een serieuze lancering die zijn beloften heeft waargemaakt, met een voorbehoud bij de manier waarop hij zichzelf vertelt.
Op de creditzijde een reële en meetbare catalogusgroei, een studiobezetting die buiten de Belgische gebaande paden treedt, snel binnengehaalde exclusiviteiten, drie jackpots met heldere regels, een minimumstorting van 5 € en volledige preventiemiddelen vanaf de opening.
Op de debetzijde een catalogus die eentoniger is dan aangekondigd, geen mobiele app, een onvindbare hulpdienst vanaf de startpagina, en vooral een merkverhaal dat flirt met magisch denken waar het onderwerp net nuchterheid vraagt. Een casino om uit te proberen als je spellen zoekt die je niet overal al hebt gezien — met koel hoofd wat de sterren betreft.
Veelgestelde vragen over Fortuna Casino
Is Fortuna Casino legaal in België?
Zeker: de site draait op vergunning B+4910, toegekend door de Kansspelcommissie op 1 juli 2025, en is verbonden aan de zaal Golden Palace in Lier — die binding met een fysieke vestiging is de kern van het B+-regime.
Hoeveel spellen biedt Fortuna Casino?
Bijna 1 000 titels vandaag, tegenover 562 bij de opening in maart 2026, verdeeld over slots, dice games, live casino, roulette, blackjack, crash games, virtueel casino en virtuele sporten.
Wat is de minimumstorting bij Fortuna Casino?
5 €, een van de laagste instaptickets van de Belgische markt. Het stortingsplafond bedraagt 200 € per week, een grens die door de regelgeving wordt bepaald en niet door de exploitant.
Hoe werken de jackpots Golden, Silver en Bronze?
De Golden is een progressieve zonder tijdslimiet, de Silver moet vallen vóór hij zijn maximumbedrag bereikt, en de Bronze gaat elke dag af vóór het einde van zijn cyclus. Drie onderscheiden mechanieken, actief op de catalogus.
Is er een welkomstbonus bij Fortuna Casino?
Nee, en geen enkel legaal Belgisch casino biedt die aan: welkomstbonussen zijn sinds 2020 verboden. De animatie verloopt via de Club, zijn missies en zijn toernooien.
Bestaat er een mobiele Fortuna-app?
Nee. De site is geoptimaliseerd voor mobiele browsers, maar er is geen applicatie beschikbaar in de App Store of de Play Store.

Vijf jaar bezig met het uitpluizen van Belgische vergunningen en de catalogi van vergunde operatoren. Ze controleert elk nummer in het register van de Kansspelcommissie vóór publicatie, en schrijft ook op wat ze niet kan nagaan.

One thought on “Fortuna Casino: wat Belgische spelers moeten weten over dit nieuwe online casino”
Comments are closed.